پ. اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۹

دفتر امام جمعه پابدانا

وب سایت اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پابدانا

چکیده خطبه های نماز جمعه بخش طغرالجرد مورخه ۹۴/۱۱/۲۳ ؛

خطبه اول : حضرت حجت الاسلام و المسلمین رشیدی امام جمعه موقت بخش در ابتدای خطبه اول ضمن حمد و ثنای پروردگار و سلام درود به پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) و قرائت دعای فرج آقا امام زمان (عج) خود و همه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش نمودند ، تقوایی که انسان را نزد خداوند محترم و خوشبخت می کند و به سعادت می رساند . ایشان در ادامه افزودند : در این خطبه به مؤمنین و انسان هایی که خدای و به آنها برتری و قدرت عطا می کند اشاره خواهیم کرد . در ساختمان وجودی هر انسانی دو جنبه وجود دارد : ۱ـ ظاهری که با چشم قابل مشاهده است . ۲ـ باطنی که با چشم قابل مشاهده نیست . مثل غریزه دوست داشتن ، زیبایی ، میل به بقا و ماندن ، حب به عزت و اقتدار داشتن است  هر انسانی دوست دارد که نزد مردم از عزت و احترام برخوردار باشد . امام کاظم (ع) نیز می فرمایند : خدایا به من خصلتی بده که نزد تو حقیر و کوچک ، اما در چشم مردم دارای عزت و بزرگی باشم . راه رسیدن به عزت و احترام چیست ؟ مقام و پول و ثروت هیچ کدام انسان را به عزت نمی رساند عزت و احترام حقیقی آن است که انسان از خداو اهل بیت (ع) و جانشینان آنان پیروی کند و به حرف پیامبر و ولی امر خود عمل کند . امام کاظم (ع) در جایی دیگرمی فرمایند : اطاعت کردن از ولی امر عادل باعث احترام و عزت می شود . اطاعتی که مردم ایران سی و هفت سال پیش از ولی امر عادل خود یعنی امام خمینی (ره) داشتند باعث پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و دارای عزت و احترام شدند . قبل از انقلاب یک سگ آمریکایی از یک انسان ایرانی باارزش تر بود اما بعد از انقلاب روز به روز به عزت و اقتدار مردم افزوده شد و این نتیجه حمایت و اطاعت از ولی فقیه و دستورات اوست ……

خطبه دوم : خطیب محترم جمعه در ابتدای خطبه دوم نیز بعد از سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و قرائت دعای فرج آقا امام زمان (عج) خود و همگان را به رعایت تقوای الهی توصیه و سفارش نمودند سپس به مناسبتها اشاره کردند :

در ابتدا تقدیر و تشکر کردند از همه کسانیکه در ۲۲ بهمن عزت و اقتدار و سربلندی این ملت را به جهانیان نشان دادند . مردم ایران با حضور میلیونی و حماسی خودشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند که در عهد خود با امام و رهبر و شهداء باقی می مانند و هر جا ندای رهبر را بشنوند لبیک گویان حرکت می کنند و نشان می دهند که تهدیدها و دسیسه ها کوچکترین اثری بر اراده مردم نخواهد داشت و نشان دادند در مقابل تحریم ها هرگز تسلیم نخواهند شد . ملت ایران بار دیگر در انتخابات ۷ اسفند ماه اقتدار و سربلندی این انقلاب را در پای صندوق های رأی نشان خواهند داد . ایشان در ادامه به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی ارتش در روز ۱۹ بهمن ماه اشاره کردند و فرمودند: سخنان بسیار ارزشمندی بود و ما می توانیم این سخنان را الگو قرار دهیم .رهبر معظم انقلاب در این جمع مردم را به راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و حضور در انتخابات ۷ اسفند دعوت کردند . خطیب محترم جمعه در ادامه به بیان نکاتی از سخنان ایشان پرداختند و افزودند : ۱ـ زنده نگه داشتن اهداف انقلاب ؛ باید اهداف انقلاب اسلامی در ذهن این مردم باقی بماند . در زمینه های علمی ایران به عزت وسربلندی رسیده است و دشمن می خواهد این اهداف از ذهن مردم برود اما کور خوانده است . ۲ـ حضور در انتخابات ؛ مهمترین بحثی که باید داشته باشیم حضور ملت در انتخابات و تجدید پیمان ملت ایران خواهد بود .۳ـ خطاب به مسئولین ؛ بحمداله مسئولین کشور و دولت محترم و دولتمردان در حال کوشش هستند از حاشیه ها و مسائل انتخابات باید پرهیز کنند و ذهن خود را مشغول این مسائل نکنند و از مردم غافل نشوند ، مسئولین باید نهایت تلاش خود را بکنند …..

1 دیدگاه برای “چکیده خطبه های نماز جمعه بخش طغرالجرد مورخه ۹۴/۱۱/۲۳ ؛

  1. وقت بخیر
    باتوجه که سایت به شبکه توزیع محتوا وصل شده واقعا سرعت خوبی داره انشاا… موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =